Błędy i rozwiązania WP – biały ekran śmierci

Być może wszyscy doświadczyli na własnej skórze zjawiska znanego jako Blue Screen of Death lub Blue Screen Of Death (wy fani Apple, dopóki nie zaoszczędziliście pieniędzy na Macu;)).

Ci, którzy korzystają z WordPress , mogą znać podobne zjawisko w postaci białego ekranu śmierci lub białego ekranu śmierci ( WSOD ). Ten problem występuje podobnie do niebieskiej etykiety, zwykle podczas akcji użytkownika systemu i wskazuje na problem z wykonaniem funkcji lub innego dynamicznego kodu w języku programowania PHP, który stanowi szkielet systemu WordPress .


W poniższym artykule porozmawiamy o tym, jak znaleźć i wyeliminować najczęstsze przyczyny tego błędu oraz przywrócić funkcjonalność witryny.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie podstawowe formy WSOD :

Częściowy WSOD , gdy witryna jest niedostępna dla odwiedzających z zewnątrz, ale interfejs administratora jest sprawny

Całkowity WSOD , gdy nie działa żadna linia w instalacji WordPress

Przyczyny mogą być różne, zwykle problem z motywem lub modułem WordPress , który objawia się podczas instalacji lub aktywacji tych elementów. W zależności od podjętej akcji możesz wypróbować następujące rozwiązania:

1. Dezaktywuj temat

Gdy podczas manipulowania nowym lub starym motywem wystąpi problem, spróbuj wyłączyć aktywny motyw i włączyć standardowy domyślny motyw WordPress , o którym wiesz, że działa normalnie. Jeśli administrator działa bez problemów, ta operacja jest prosta. W przeciwnym razie musisz pomóc przez FTP:

– Katalog odpowiedniego tematu znajdziesz w katalogu wp-content /themes/
– Zmieniasz nazwę całego katalogu tematycznego, np. od mojatema do mojatema-debug.


– Próbujesz zalogować się do interfejsu administratora.

Jeśli wszystko działa, możemy spróbować znaleźć błąd w kodzie tematu (patrz punkt 3), ale nie jest pewne, czy błąd jest tutaj. Może również znajdować się w module WordPress , który nie jest zgodny z tematem.

2. Zresetuj moduły

WSOD może być również spowodowany błędem w jednym lub kilku modułach WordPress . Jeśli masz dostępny interfejs administracyjny, najlepiej spróbuj wyłączyć wszystkie moduły, a gdy to rozwiąże problem, włącz go i sprawdzaj za każdym razem, gdy nie pojawia się ponownie.

Przy całkowitym WSOD nie mamy innego wyboru, jak tylko zalogować się do FTP ponownie i postępować w następujący sposób:

– Przeszukujesz katalog modułów w wp-content / plugins.
– Zmieniasz nazwę całego katalogu wtyczek – na przykład na plugins-debug – i zapisujesz go w trybie offline.
– Tworzysz nowy katalog wtyczek na tym samym poziomie.
– Sprawdź, czy problem został rozwiązany (oczywiście żadne moduły nie będą działać w tym stanie).
– Będziesz próbował stopniowo przenosić katalogi modułów do nowego katalogu wtyczek i aktywować moduły za pomocą interfejsu administratora, w którym będą wyświetlane jeden po drugim. Robiąc to, sprawdzasz, kiedy problem pojawia się ponownie.


– Gdy WSOD pojawi się ponownie, ponownie usuniesz dany moduł i spróbujesz znaleźć błąd w kodzie, lub spróbujesz użyć innego modułu, który zapewni nam taką samą funkcjonalność.

3. Napraw błąd kodu

Oto kilka konkretnych powodów, dla których WSOD może być odpowiedzialny:

Zduplikowane lub sprzeczne funkcje PHP w różnych modułach
Zwłaszcza w modułach o tej samej lub podobnej funkcjonalności (lub między modułem a motywem) może wystąpić przypadek, w którym kilka funkcji ma taką samą nazwę lub używa tych samych tak zwanych zmiennych globalnych, co może również powodować WSOD. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić różne kombinacje opisane w punktach 1 i 2 , aby problem nie powtórzył się w przyszłości.

Niekompletne wgranie modułu lub motywu za pomocą instalacji automatycznej (przez interfejs administratora) lub ręcznej (przez FTP).
W takim przypadku po prostu pomoże usunąć temat lub moduł po dezaktywacji i ponownym pobraniu, na wypadek, gdyby przesyłanie działało poprawnie.

Spacja w pliku functions.php lub pusta linia w pliku wp-config.php
Możesz znaleźć plik functions.php w katalogu tematycznym. Jeśli dokonałeś w nim zmian, powinno to pomóc usunąć zmiany lub po prostu zastąpić cały plik oryginalnym plikiem motywu. Częstym problemem są zwłaszcza zabłąkane szczeliny w niewłaściwym miejscu, patrz zdjęcie:

Podobnie pusta linia (szczególnie na początku i na końcu) w pliku wp-config.php , który znajduje się w katalogu głównym instalacji WordPress , może powodować problem.

Ustawianie praw do katalogów i plików
Wszystkie katalogi powinny mieć uprawnienia serwera (tzw. chmod) na poziomie 755, a wszystkie pliki na poziomie 644. Chociaż rzadko, ten problem może wystąpić, gdy zmienisz domyślne ustawienia alokacji praw u usługodawcy internetowego. Uważaj, aby nie ustawić więcej uprawnień do plików, to ustawienie może wpłynąć na bezpieczeństwo całej witryny.

Oto kilka uwag i wskazówek, jak uniknąć WSOD :

– Przed zainstalowaniem nowych modułów lub motywów upewnij się, że są one kompatybilne z nową (lub Twoją) wersją WordPress .

– Jeśli nie jesteś bardzo biegłym technicznie programistą PHP, nie próbuj od razu pobierać pierwszej wersji beta WordPress . Jednak po uaktualnieniu instalacji WordPress do oficjalnej nowej wersji i wystąpieniu WSOD poszukaj błędu w zainstalowanych modułach i motywach, które mogą nie obsługiwać nowej wersji. Jeśli te moduły lub motywy są niezbędne, należy poczekać na ich nową wersję i dopiero wtedy zaktualizować WordPress lub tymczasowo zidentyfikować i samodzielnie naprawić błąd.

– Jeśli nie wiesz, jak znaleźć błąd, przeczytaj komunikat o błędzie w logach serwera, które często zawierają bezpośrednią wzmiankę o funkcji lub. plik, który powoduje problem. Te zapisy powinny być w stanie zapewnić ci twojego … dostawcę 🙂

Po przeczytaniu tych linijek nieświadomy obserwator może powiedzieć: „Hej, WordPress to niestabilny system”.

Prawda jest jednak odwrotna: te błędy, w przeciwieństwie do znanego BSOD, występują bardzo rzadko i zwykle powodują dodatkowe moduły lub tematy rozszerzeń, które są wytworem społeczności wolontariuszy. Z tysięcy modułów i motywów, które są tworzone codziennie, zrozumiałe jest, że nie zawsze jest możliwe osiągnięcie maksymalnej kompatybilności. Mimo to dobrze jest utrzymywać system oceny zgodności tematów i modułów w tym stanie.

 

Jesteśmy na końcu następnej sekcji dotyczącej rozwiązywania problemów z WordPress . Podobnie jak w poprzednim artykule , zapraszamy do komentarzy na ten temat.

Czy mimo wszystko rozwiązałeś problem z WSOD?
Czy spotkałeś się z innym, takim jak zielony ekran śmierci? 🙂
Powiadom nas!

 

Rate this post
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wesprzyj mnie jego udostępnianiem. 👍
WordPress Návod v PDF
Multifunkčný babrák vo Webikon. Front-endový vývojár, copywriter a fotograf, ktorý sa snaží pomáhať fanúšikom systému WordPress i za cenu hrabania sa v back-ende nášho obľúbeného CMSka. Vo voľnom čase je veľkým fanúšikom progamingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here